Skip Navigation LinksAKTUALITY - RSS
20.3.2018
Na Valné hromadě v listopadu 2017 vystoupily ze svazu Proadis organizace Prev-centrum, Semiramis a Laxus. Členy zůstaly organizace Advaita, Prevent 99 a WHITE LIGHT I.
Více zde...
19.10.2017
TÉMA FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb
Více zde...
28.4.2017
Společnost SEMIRAMIS hledá nové kolegy do svého týmu!
Více zde...
11.4.2017
Dovolujeme si Vás pozvat na otevřený mezioborový seminář, který proběhne 11. dubna od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jana Mottlová, Ph. D. na téma „Trestně právní problematika v agendě probační a mediační služby se zaměřením na mladistvé“.
Více zde...
14.2.2017
Seminář proběhne 14. února od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jan Kulhánek na téma „Specifika terapeutické práce s dospívajícími“. V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast na e-mail: nzdm@prevcentrum.cz. Seminář je akreditován Českou asociací adiktologů. Účastnický poplatek je 100,- Kč.
Více zde...
20.10.2016
Termín a místo konání: 20.-21.10. 2016, Třeboň - hotel Svět
Více zde...
10.5.2016
Úvazek: 1, 0 Počet volných míst: 1 Nástup: dle dohody Pracoviště: Mladá Boleslav a okolí
Více zde...
2.5.2016
LAXUS o.s. Centrum terénních programů Pardubického kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ A SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU Úvazek: 1,0 Počet volných míst: 1 Nástup: červen Pracoviště: Pardubice a obce Pardubického kraje
Více zde...
22.4.2016
Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody.
Více zde...
15.4.2016
PROGRAMŮ DLOUHODOBÉ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH STŘEDOČESKÉHO, KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE
Více zde...
 
 
KURZ - Uživatel drog v síti sociálních služeb - vhled do problematiky a práce s uživatelem návykových látek
11.10.2012
Sdružení propojených adiktologických služeb PROADIS si vás dovoluje pozvat k účasti na vzdělávacím kurzu: Uživatel drog v síti sociálních služeb - vhled do problematiky a práce s uživatelem návykových látek
Termín kurzu je otevřen a bude upřesněn po přihlášení minimálního počtu zájemců. Termín bude zveřejněn s dostatečným časovým předstihem tak, aby vyhovoval všem uchazečům. Kurz se bude konat v prostorech o.s. Prev- Centrum, Meziškolská 1120/2, Praha 6.
V případě většího počtu zájemců je možné kurz realizovat i v jiných krajích. Kurz je rovněž možné zabezpečit tzv. „na klíč“.
Celková hodinová dotace kurzu je 14 hodin.
 
Základní tematické okruhy:
- Základní pojmy drogové problematiky, jednotlivé typy drog, formy užívání, aspekty závislosti, rizika užívání, osobnost závislého, drogová scéna  a aktuální trendy v ČR.
- Systém péče o uživatele návykových látek. Jak, kdy a koho referovat do specializovaných zařízení? Možnosti spolupráce v regionu. Konkrétní zařízení v regionu.
- Předsudky, mýty, rizika a fakta kolem uživatelů drog.
- Jednání s uživatelem drog – možné přístupy, praktické dovednosti, jak mu pomoci a přitom zachovat bezpečí pro ostatní klienty a personál?
Kurz je určen zejména sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, pedagogickým a dalším odborným pracovníkům, kteří pracují v zařízeních, jejichž cílovou skupinou nejsou přímo uživatelé drog, ale přesto se s nimi ve své práci setkávají (NZDM, Azylové domy, Noclehárny, Nízkoprahová denní centra, Krizová centra apod.). Vhodný je též pro pracovníky OSPOD a pracovníky výchovných zařízení (Diagnostické ústavy, SVP atd.)
 
Lektoři:
Mgr. Jiří Koreš – adiktolog, terapeut, vedoucí Doléčovacího centra PREVENT České Budějovice
Bc. Kamil Podzimek – sociální pracovník, vedoucí programu Jihočeský Streetwork PREVENT
 
Cena pro jednoho účastníka je stanovena na 2400 Kč vč. DPH.  Cena zahrnuje lektorné, studijní materiály a drobné občerstvení v rámci kurzu. Kurz je akreditován v rámci vzdělávání MPSV. V případě přihlášení více účastníků z jedné organizace je poskytnuta sleva na 2. a každého dalšího účastníka 300 Kč.
 
Zpět na seznam

RSS aktuality z externích zdrojů

Advaita Liberec


Laxus z.ú.


Semiramis z.ú.