Skip Navigation LinksAKTUALITY - RSS
20.3.2018
Na Valné hromadě v listopadu 2017 vystoupily ze svazu Proadis organizace Prev-centrum, Semiramis a Laxus. Členy zůstaly organizace Advaita, Prevent 99 a WHITE LIGHT I.
Více zde...
19.10.2017
TÉMA FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb
Více zde...
28.4.2017
Společnost SEMIRAMIS hledá nové kolegy do svého týmu!
Více zde...
11.4.2017
Dovolujeme si Vás pozvat na otevřený mezioborový seminář, který proběhne 11. dubna od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jana Mottlová, Ph. D. na téma „Trestně právní problematika v agendě probační a mediační služby se zaměřením na mladistvé“.
Více zde...
14.2.2017
Seminář proběhne 14. února od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jan Kulhánek na téma „Specifika terapeutické práce s dospívajícími“. V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast na e-mail: nzdm@prevcentrum.cz. Seminář je akreditován Českou asociací adiktologů. Účastnický poplatek je 100,- Kč.
Více zde...
20.10.2016
Termín a místo konání: 20.-21.10. 2016, Třeboň - hotel Svět
Více zde...
10.5.2016
Úvazek: 1, 0 Počet volných míst: 1 Nástup: dle dohody Pracoviště: Mladá Boleslav a okolí
Více zde...
2.5.2016
LAXUS o.s. Centrum terénních programů Pardubického kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ A SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU Úvazek: 1,0 Počet volných míst: 1 Nástup: červen Pracoviště: Pardubice a obce Pardubického kraje
Více zde...
22.4.2016
Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody.
Více zde...
15.4.2016
PROGRAMŮ DLOUHODOBÉ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH STŘEDOČESKÉHO, KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE
Více zde...
 
 
Aktuality ze Semiramis o. s.
27.1.2012
Už druhým rokem nabízí Centrum primární prevence základním školám nový typ preventivního programu pro II. stupeň zaměřený především na zdravé vztahy v kolektivu. V tomto školním roce se ho účastní už 119 tříd ze 17 škol s více než 2600 žáky.

Spolu s tradičními tématy, jakými jsou drogy, šikana nebo partnerské vztahy, se v poslední době lektoři centra ve svých blocích věnují i stále populárnějším sociálním sítím a jejich bezpečnému používání. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. 

Od loňského roku nabízejí pracovníci K-centra Mladá Boleslav a terénní pracovníci uživatelům drog ve výměnném programu takzvané „pánvičky“ (Stericup) pro bezpečnější nitrožilní aplikaci společně se speciálním filtrem (Sterifilt). Ten dokáže zachytit i velmi malé nerozpustné částečky, které po nitrožilní aplikaci drogy závažným způsobem poškozují organismus. Filtr je kompatibilní s injekčními stříkačkami a filtrace přes něj je nejen rychlá, ale i kvalitnější. Smyslem distribuce sterilních pánviček je zamezit šíření infekčních chorob mezi uživateli, kteří jinak k přípravě drogy často používají nesterilní náčiní, nezřídka společné. Pánvičky jsou klientům lehce dostupné při výměně injekčního materiálu, vyrobeny jsou tak, že je musí už po několika aplikacích vyměnit, takže nedochází k nežádoucímu šíření bakterií. Navíc jsou různě barevné, což má zamezit záměně pánviček mezi klienty. 

Takzvané „cykloterény“ zavádějí v některých ze 14 měst na Nymbursku, Mladoboleslavsku, Mělnicku a Praze-východ, kam dojíždějí, terénní pracovníci Semiramis o. s. Jejich hlavním smyslem je zrychlit pohyb po městech, protože přesuny mezi monitorovanými rizikovými lokalitami jsou často poměrně časově náročné. Testovací fáze proběhla na podzim v Milovicích, na kola se „teréňáci“ vrátí až nastane příznivé počasí. Projekt Centra terénních programů na Mladoboleslavsku a Mělnicku je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.  

Zpět na seznam

RSS aktuality z externích zdrojů

Advaita Liberec


Laxus z.ú.


Semiramis z.ú.