Skip Navigation LinksAKTUALITY - RSS
20.3.2018
Na Valné hromadě v listopadu 2017 vystoupily ze svazu Proadis organizace Prev-centrum, Semiramis a Laxus. Členy zůstaly organizace Advaita, Prevent 99 a WHITE LIGHT I.
Více zde...
19.10.2017
TÉMA FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb
Více zde...
28.4.2017
Společnost SEMIRAMIS hledá nové kolegy do svého týmu!
Více zde...
11.4.2017
Dovolujeme si Vás pozvat na otevřený mezioborový seminář, který proběhne 11. dubna od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jana Mottlová, Ph. D. na téma „Trestně právní problematika v agendě probační a mediační služby se zaměřením na mladistvé“.
Více zde...
14.2.2017
Seminář proběhne 14. února od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jan Kulhánek na téma „Specifika terapeutické práce s dospívajícími“. V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast na e-mail: nzdm@prevcentrum.cz. Seminář je akreditován Českou asociací adiktologů. Účastnický poplatek je 100,- Kč.
Více zde...
20.10.2016
Termín a místo konání: 20.-21.10. 2016, Třeboň - hotel Svět
Více zde...
10.5.2016
Úvazek: 1, 0 Počet volných míst: 1 Nástup: dle dohody Pracoviště: Mladá Boleslav a okolí
Více zde...
2.5.2016
LAXUS o.s. Centrum terénních programů Pardubického kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ A SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU Úvazek: 1,0 Počet volných míst: 1 Nástup: červen Pracoviště: Pardubice a obce Pardubického kraje
Více zde...
22.4.2016
Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody.
Více zde...
15.4.2016
PROGRAMŮ DLOUHODOBÉ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH STŘEDOČESKÉHO, KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE
Více zde...
 
 
Cena Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách
30.11.2011
Vážení přátelé, kolegové, spolupracovníci, známí i neznámí návštěvníci našeho webu. Pokud byste chtěli jednoduchým hlasováním podpořit našeho dlouholetého kolegu Jiřího Staníčka ve vyhlášené "Ceně Královéhradeckého kraje za přínos v sociálních službách", můžete tak učinit prostřednictvím níže uvedených webových stránek.

 http://www.cenasocialnichsluzeb.cz/index.jsf

Stručné představení

Jiří Staníček je královéhradecký sociální pracovník a adiktolog. Od počátku kariéry jej lákala práce s klienty v terénu, které se mnoho let věnoval. Společně s několika dalšími průkopníky, veterány sociálních služeb, formoval v 90. letech základy terénní sociální práce s uživateli drog. Ty jsou i přes modifikace platné dodnes a odkazují se na ně téměř všechny fungující drogové služby. Stál u počátků Laxus o. s., kde dosud pracuje. Od terénního pracovníka přešel během let na post ředitele, který nedávno, dle jeho slov s potěšením, uvolnil, aby se mohl vrátit k terénním sociálním službám, které jsou mu stále blízké. Nyní je vedoucím služeb terénních programů, fungujících v Královéhradeckém, Pardubickém a Středočeském kraji. Působí i jako supervizor, konzultant, metodik a certifikátor Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Důvody, které vedly nominaci

Důvodem nominace je snaha ocenit dlouhodobý přínos Jiřího Staníčka sociálním službám pro uživatele drog a jejich blízké, který se týká jak tvorby a šíření základních principů naší práce, tak i toho, že po dlouhou dobu úspěšně vedl Laxus o. s., a to i v nelehkých podmínkách. Za svoji kariéru vychoval řadu pracovníků, z nichž mnozí v sociálních službách působí dodnes. Rádi bychom ocenili jeho výdrž, pragmatické myšlení, jenž nás nutí přemýšlet o dopadu naší práce na klienty i veřejnost, a dovednost motivovat ostatní ve chvílích, kdy zvažují, zda mají ve své práci pokračovat nebo odejít. Za zmínku stojí i jeho lidský přístup, který ukazuje další směr klientům i pracovníkům a jenž je reprezentován jím často zmiňovaným mottem: "Není jedna cesta pro všechny, ale mnoho možností pro každého."

http://www.cenasocialnichsluzeb.cz/index.jsf

Zpět na seznam

RSS aktuality z externích zdrojů

Advaita Liberec


Laxus z.ú.


Semiramis z.ú.