Skip Navigation LinksAKTUALITY - RSS
20.3.2018
Na Valné hromadě v listopadu 2017 vystoupily ze svazu Proadis organizace Prev-centrum, Semiramis a Laxus. Členy zůstaly organizace Advaita, Prevent 99 a WHITE LIGHT I.
Více zde...
19.10.2017
TÉMA FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb
Více zde...
28.4.2017
Společnost SEMIRAMIS hledá nové kolegy do svého týmu!
Více zde...
11.4.2017
Dovolujeme si Vás pozvat na otevřený mezioborový seminář, který proběhne 11. dubna od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jana Mottlová, Ph. D. na téma „Trestně právní problematika v agendě probační a mediační služby se zaměřením na mladistvé“.
Více zde...
14.2.2017
Seminář proběhne 14. února od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jan Kulhánek na téma „Specifika terapeutické práce s dospívajícími“. V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast na e-mail: nzdm@prevcentrum.cz. Seminář je akreditován Českou asociací adiktologů. Účastnický poplatek je 100,- Kč.
Více zde...
20.10.2016
Termín a místo konání: 20.-21.10. 2016, Třeboň - hotel Svět
Více zde...
10.5.2016
Úvazek: 1, 0 Počet volných míst: 1 Nástup: dle dohody Pracoviště: Mladá Boleslav a okolí
Více zde...
2.5.2016
LAXUS o.s. Centrum terénních programů Pardubického kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ A SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU Úvazek: 1,0 Počet volných míst: 1 Nástup: červen Pracoviště: Pardubice a obce Pardubického kraje
Více zde...
22.4.2016
Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody.
Více zde...
15.4.2016
PROGRAMŮ DLOUHODOBÉ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH STŘEDOČESKÉHO, KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE
Více zde...
 
 
Nymburskému k-centru hrozí po jedenácti letech provozu zánik
17.8.2011
K-centrum Nymburk, nízkoprahové zařízení pro uživatele drog a osoby jim blízké, se po jedenácti letech úspěšného provozu ocitlo v obrovských finančních problémech a je v pozici před zavřením.
Důvodem kritické situace je podle Pavla Plačka, ředitele občanského sdružení Laxus, které k-centrum provozuje, radikální snížení dotací na provoz. 
„Dotace od MPSV* se meziročně snížila přibližně o 60%, od RVKPP** jsme dostali jen 160 tisíc a Středočeský kraj se letos na financování nepodílí vůbec. Takže na zařízení, které mělo roční rozpočet cca 1,5 milionu korun, máme přibližně 560 tisíc. Za to nejsme schopni provoz K-centra Nymburk udržet,“ tvrdí Plaček s tím, že pokud se situace nezmění, k-centrum na konci letošního roku svůj provoz ukončí.  (Poznámka:  * Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, ** Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky.)
Pokud se ale černý scénář naplní, Nymburk o některé sociální služby určené uživatelům drog určitě nepřijde. Pouze už je nebude nabízet žádné místní stacionární zařízení. Výměnu použitého injekčního materiálu za sterilní, testování na virovou hepatitidu typu C nebo zdravotní a sociálně-právní poradenství, ale třeba také sběr a likvidaci odhozeného injekčního materiálu zajistí pracovníci Centra terénních programů občanského sdružení Semiramis, které má s Laxus o. s. nejen stejnou náplň práce, ale i jednotnou organizační strukturu a stejné vedení. 
Poradenství pro rodiče, rodinné příslušníky a další osoby blízké uživatelům drog z Nymburka a okolí zajistí K-centrum Semiramis o. s. v nedaleké Mladé Boleslavi. 
K-centrum Nymburk pracovalo v roce 2010 se 113ti klienty / uživateli drog a vyměnilo 18 a půl tisíce použitých injekčních stříkaček za sterilní. 
Zpět na seznam

RSS aktuality z externích zdrojů

Advaita Liberec


Laxus z.ú.


Semiramis z.ú.