Skip Navigation LinksAKTUALITY - RSS
20.3.2018
Na Valné hromadě v listopadu 2017 vystoupily ze svazu Proadis organizace Prev-centrum, Semiramis a Laxus. Členy zůstaly organizace Advaita, Prevent 99 a WHITE LIGHT I.
Více zde...
19.10.2017
TÉMA FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb
Více zde...
28.4.2017
Společnost SEMIRAMIS hledá nové kolegy do svého týmu!
Více zde...
11.4.2017
Dovolujeme si Vás pozvat na otevřený mezioborový seminář, který proběhne 11. dubna od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jana Mottlová, Ph. D. na téma „Trestně právní problematika v agendě probační a mediační služby se zaměřením na mladistvé“.
Více zde...
14.2.2017
Seminář proběhne 14. února od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jan Kulhánek na téma „Specifika terapeutické práce s dospívajícími“. V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast na e-mail: nzdm@prevcentrum.cz. Seminář je akreditován Českou asociací adiktologů. Účastnický poplatek je 100,- Kč.
Více zde...
20.10.2016
Termín a místo konání: 20.-21.10. 2016, Třeboň - hotel Svět
Více zde...
10.5.2016
Úvazek: 1, 0 Počet volných míst: 1 Nástup: dle dohody Pracoviště: Mladá Boleslav a okolí
Více zde...
2.5.2016
LAXUS o.s. Centrum terénních programů Pardubického kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ A SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU Úvazek: 1,0 Počet volných míst: 1 Nástup: červen Pracoviště: Pardubice a obce Pardubického kraje
Více zde...
22.4.2016
Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody.
Více zde...
15.4.2016
PROGRAMŮ DLOUHODOBÉ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH STŘEDOČESKÉHO, KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE
Více zde...
 
 
V jižních Čechách je 51 lidí HIV pozitivních
17.8.2011
České Budějovice, 15. srpna 2011 – Terénní pracovníci občanského sdružení PREVENT se v letních měsících zaměřují především na boj proti šíření AIDS. Od počátku roku bylo na území České republiky zjištěno 80 nových HIV pozitivních případů. Celkový počet HIV pozitivních dosáhl počtu 1602 osob. V Jihočeském kraji jde o 51 pozitivních případů.

  „O prázdninách lidé více experimentují s drogami či je přímo užívají. Jsou také sexuálně aktivnější a daleko více vyhledávají sexuální kontakty. Naši terénní pracovníci se dnes a denně setkávají se skutečností, kdy mladí lidé nejsou informováni o hrozbě HIV, při sexu se již tolik nechrání a nenechávají se testovat, protože možnost se nechat otestovat je velice omezená,“ říká vedoucí terénních programů občanského sdružení PREVENT Kamil Podzimek.

Jednou z činností Jihočeského streetworku PREVENT je testování na HIV a hepatitidy B a C. K tomuto vyšetření se používají screeningové orientační testy z kapilární krve. Díky tomu, že se pracovníci PREVENTU pohybují v cílové skupině, která je nejrizikovější ve smyslu přenosu infekčních chorob, dokážou svými záchyty předcházet plošnému nevědomému šíření infekčních nemocí. „Infekční choroby probíhají velmi dlouhou dobu, někdy i několik let bez jakýchkoliv symptomů a nakažený pak svou nemoc šíří a šíří. Situace se navíc oproti předchozím letům zhoršila, mladí lidé daleko více experimentují s návykovými látkami a jsou sexuálně aktivnější,“ dodává Kamil Podzimek.

Terénní pracovníci z PREVENTU oslovují skupinky především mladých lidí v parcích, barech či hernách. Snaží se jim předávat informace o drogách a možných rizicích spojených s jejich užíváním, ale také rozdávají informační materiály o HIV a pohlavně přenosných chorobách. V neposlední řadě rozdávají také kondomy. „Informační letáky nám rychle ubývají a stejně tak i kondomy a peníze na tuto osvětovou činnost jaksi chybí. Zatím jsme získali propagační materiály a kondomy sponzorským darem od Všeobecné zdravotní pojišťovny, ale ty nám do konce roku nevystačí,“  dodává Kamil Podzimek.

Zpět na seznam

RSS aktuality z externích zdrojů

Advaita Liberec


Laxus z.ú.


Semiramis z.ú.