Skip Navigation LinksAKTUALITY - RSS
20.3.2018
Na Valné hromadě v listopadu 2017 vystoupily ze svazu Proadis organizace Prev-centrum, Semiramis a Laxus. Členy zůstaly organizace Advaita, Prevent 99 a WHITE LIGHT I.
Více zde...
19.10.2017
TÉMA FAMILY BUSINESS – o rodině a osobách blízkých v kontextu adiktologických služeb
Více zde...
28.4.2017
Společnost SEMIRAMIS hledá nové kolegy do svého týmu!
Více zde...
11.4.2017
Dovolujeme si Vás pozvat na otevřený mezioborový seminář, který proběhne 11. dubna od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jana Mottlová, Ph. D. na téma „Trestně právní problematika v agendě probační a mediační služby se zaměřením na mladistvé“.
Více zde...
14.2.2017
Seminář proběhne 14. února od 13:00 do 15:00 hodin v prostorách Prev-Centru, z.ú., Ambulantní léčby. Přednášet bude PhDr. Jan Kulhánek na téma „Specifika terapeutické práce s dospívajícími“. V případě zájmu, prosím, potvrďte svou účast na e-mail: nzdm@prevcentrum.cz. Seminář je akreditován Českou asociací adiktologů. Účastnický poplatek je 100,- Kč.
Více zde...
20.10.2016
Termín a místo konání: 20.-21.10. 2016, Třeboň - hotel Svět
Více zde...
10.5.2016
Úvazek: 1, 0 Počet volných míst: 1 Nástup: dle dohody Pracoviště: Mladá Boleslav a okolí
Více zde...
2.5.2016
LAXUS o.s. Centrum terénních programů Pardubického kraje vypisuje výběrové řízení na pozici: KONTAKTNÍ A SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK V TERÉNU Úvazek: 1,0 Počet volných míst: 1 Nástup: červen Pracoviště: Pardubice a obce Pardubického kraje
Více zde...
22.4.2016
Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody.
Více zde...
15.4.2016
PROGRAMŮ DLOUHODOBÉ PRIMÁRNÍ PREVENCE RIZIKOVÉHO CHOVÁNÍ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH STŘEDOČESKÉHO, KRÁLOVÉHRADECKÉHO A PARDUBICKÉHO KRAJE
Více zde...
 
 
Kočičí zahrada - možnosti práce s žáky na 1. stupni základních škol II
8.4.2014
PhDr. Lenka Skácelová, Bc. Tereza Kaufová, DiS. 8. 4. 2014 Pedagogicko-psychologická poradna Brno, pracoviště Sládkova

 

 


Klinika adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze


si Vás dovoluje v rámci ESF projektu NETAD

pozvat na

interaktivní osobní jednání:

 

Kočičí zahrada

-

možnosti práce s žáky na 1. stupni základních škol II.

 

PhDr. Lenka Skácelová, Bc. Tereza Kaufová, DiS.

 

8. 4. 2014

 

Pedagogicko-psychologická poradna Brno, pracoviště Sládkova

 

 

V rámci setkání bude prezentována nová metodika „Kočičí zahrada“ a diskutovány možnosti práce s žáky na 1. stupni základních škol.

Akreditováno MŠMT v rámci DVPP, č.j.: MSMT-1913/2013-201-147

 

Díky metodice „Kočičí zahrada“ se naučíte (anebo si rozšíříte) své dovednosti pro práci s dětmi na 1. stupni základních škol v oblasti rozvoje jejich sociálních dovedností v kontextu prevence rizikového chování.

Metodika „Kočičí zahrada“ je složena z dvanácti lekcí. Každou z nich tvoří samotný příběh z kočičí zahrady, jejíž obyvatelé prožívají společná dobrodružství, řeší své každodenní starosti i úspěchy. Naučíte se pracovat s jednotlivými lekcemi dle připraveného metodického postupu (manuálu), který nabízí jednotnou strukturu pro každou lekci – s uvedením konkrétních cílů, aktivit a pomůcek nezbytných pro další práci s dětmi.

Rovněž si osvojíte, jak používat konkrétní otázky, které téma dále rozvíjí, pomáhají dětem se nad situací zamýšlet a řešit ji, a také se naučíte program evaluovat.

Součástí kurzu (po absolvování 8 hodin) jsou dvě návazná metodická setkání (podpora při samotné realizaci metodiky ve třídách, 2x3 hodiny), termín je dle domluvy lektorů a skupiny.

 

 

 

Určeno pro učitele 1. stupně ZŠ, kteří mohou témata z metodiky přirozeným způsobem zařadit do výuky i prevence jako takové.

 

Minimální počet účastníků kurzu je 15 osob.

 

Účast na interaktivním osobním jednání je ZDARMA. Svoji účast potvrzujte, prosím mailem na jurystova@adiktologie.cz. Občertsvení bude zajištěno.

 

Interaktivní osobní jednání v rámci ESF projektu „Síťování vědecko-výzkumných kapacit a cílený rozvoj spolupráce mezi vysokými školami, veřejnou správou, soukromým a neziskovým sektorem v adiktologii“

(NETAD - CZ.1.07/2.4.00/17.0111).

 

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Zpět na seznam

RSS aktuality z externích zdrojů

Advaita Liberec


Laxus z.ú.


Semiramis z.ú.